S&S SMD-8504-3627-16Ω
| Manufacturer |
S&S
Asian Brands |
| Mfr. Part # | SMD-8504-3627-16Ω |
| LCSC Part # | C7430256 |
| Package | SMD,8.5x8.5mm |
| Customer # | |
| Description | Passive (Externally Driven) 2.7kHz Electromagnetic SMD,8.5x8.5mm Alarms, Buzzers, and Sirens RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Audio Products/Alarms, Buzzers, and Sirens | |
| Manufacturer | S&S | |
| Package | SMD,8.5x8.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8531801001 |
| USHTS | 8531801500 |
| TARIC | 8531804010 |
| CAHTS | 8531800010 |
| BRHTS | 85318000 |
| INHTS | 85318000 |
| MXHTS | 8531.80.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
Out of Stock
Stock Notification
| Qty. | Unit Price (Reference Only) | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.322 | $ 1.61 |
50+ | $ 0.2529 | $ 12.65 |
150+ | $ 0.2232 | $ 33.48 |
1,000+ | $ 0.1863 | $ 186.30 |
2,000+ | $ 0.1698 | $ 339.60 |
5,000+ | $ 0.1599 | $ 799.50 |
Standard Packaging 1000/Full
Reel | ||