YUEN FUNG MT-0-123-L001-D000-RS
| Manufacturer | YUEN FUNGAsian Brands |
| MPN | MT-0-123-L001-D000-RS |
| LCSC Part # | C22448938 |
| Packaging | Through Hole-3P,13.1x8mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SPDT Through Hole 100,000 cycles Through Hole-3P,13.1x8mm Toggle Switches RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Switches/Toggle Switches | |
| Manufacturer | YUEN FUNG | |
| Packaging | Through Hole-3P,13.1x8mm | |
| Actuator Type | Cylinder Lever | |
| Width | 8mm | |
| Voltage Rating (AC) | 125V;250V | |
| Operating Temperature | -30℃~+85℃ | |
| Circuit | SPDT | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Termination Style | PC Pin | |
| Life | 100,000 cycles | |
| Length | 13.1mm | |
| Current Rating | 5A;2A |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 50 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 246
246 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 1.0932 | $ 1.09 |
| 10+ | $ 0.9832 | $ 9.83 |
| 50+ | $ 0.922 | $ 46.10 |
| 100+ | $ 0.8529 | $ 85.29 |
| 500+ | $ 0.823 | $ 411.50 |
| 1,000+ | $ 0.8089 | $ 808.90 |
Standard Packaging50/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |



