Dailywell 2UD1T1A1M2RES
| Manufacturer | |
| MPN | 2UD1T1A1M2RES |
| LCSC Part # | C1122348 |
| Packaging | Through Hole,7x4.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 20V 20V DPDT Through Hole 40,000 Cycles Through Hole,7x4.5mm Toggle Switches RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Switches/Toggle Switches | |
| Manufacturer | Dailywell | |
| Packaging | Through Hole,7x4.5mm | |
| Voltage Rating (DC) | 20V | |
| Actuator Type | Cylinder Lever | |
| Voltage Rating (AC) | 20V | |
| Width | 4.5mm | |
| Operating Temperature | -30℃~+85℃ | |
| Circuit | DPDT | |
| Switch Height | 10.8mm | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Termination Style | PC Pin | |
| Life | 40,000 Cycles | |
| Length | 7mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 68 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 161
161 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 1.8539 | $ 1.85 |
| 10+ | $ 1.5684 | $ 15.68 |
| 30+ | $ 1.3897 | $ 41.69 |
| 100+ | $ 1.2078 | $ 120.78 |
| 500+ | $ 1.1248 | $ 562.40 |
| 1,000+ | $ 1.0897 | $ 1089.70 |
Standard Packaging68/Full Tube | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |



