VO CR1/8W ±5% 100K STB5
| Manufacturer | VOAsian Brands |
| MPN | CR1/8W ±5% 100K STB5 |
| LCSC Part # | C337031 |
| Packaging | Through Hole,D2.3xL3.7mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | RES 100kΩ ±5% Through Hole,D2.3xL3.7mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Resistors/Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | VO | |
| Packaging | Through Hole,D2.3xL3.7mm | |
| Resistance | 100kΩ | |
| Power(Watts) | 125mW | |
| Voltage Rating | 200V | |
| Type | Carbon Film Resistor | |
| Temperature Coefficient | ±350ppm/℃ | |
| Tolerance | ±5% | |
| Operating Temperature | -55℃~+155℃ |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 100 |
| Multiple | 100 |
| Standard Packaging | 5000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Not available now
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8533211000 |
| USHTS | 8533210020 |
| TARIC | 8533210000 |
| CAHTS | 8533210000 |
| BRHTS | 85332110 |
| INHTS | 85332111 |
| MXHTS | 8533.21.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8533211000 |
| USHTS | 8533210020 |
| TARIC | 8533210000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8533210000 |
| BRHTS | 85332110 |
| INHTS | 85332111 |
| MXHTS | 8533.21.01 |



