KNSCHA 178MU0002
| Manufacturer | KNSCHAAsian Brands |
| MPN | 178MU0002 |
| LCSC Part # | C5632426 |
| Packaging | Through Hole,P=5.08mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP CER 100nF 50V X7R TH |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Ceramic Capacitors | |
| Manufacturer | KNSCHA | |
| Packaging | Through Hole,P=5.08mm | |
| Capacitance | 100nF | |
| Temperature Coefficient | X7R | |
| Tolerance | ±10% | |
| Voltage Rating | 50V | |
| Pin Spacing | 5.08mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 50 |
| Multiple | 50 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 196,050
196,050 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 50+ | $ 0.0142$ 0.0128 | $ 0.64 |
| 500+ | $ 0.0113$ 0.0102 | $ 5.10 |
| 2,000+ | $ 0.0097$ 0.0088 | $ 17.60 |
| 5,000+ | $ 0.0087$ 0.0079 | $ 39.50 |
| 20,000+ | $ 0.0079$ 0.0072 | $ 144.00 |
| 40,000+ | $ 0.0074$ 0.0067 | $ 268.00 |
Standard Packaging1000/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532249000 |
| USHTS | 8532240020 |
| TARIC | 8532240000 |
| CAHTS | 8532240090 |
| BRHTS | 85322490 |
| INHTS | 85322400 |
| MXHTS | 8532.24.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532249000 |
| USHTS | 8532240020 |
| TARIC | 8532240000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532240090 |
| BRHTS | 85322490 |
| INHTS | 85322400 |
| MXHTS | 8532.24.99 |



