Dersonic CD2E104KB12ER1F100
| Manufacturer | DersonicAsian Brands |
| MPN | CD2E104KB12ER1F100 |
| LCSC Part # | C2761762 |
| Packaging | Through Hole,P=3.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP CER 100nF 250V X7R TH |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Ceramic Capacitors | |
| Manufacturer | Dersonic | |
| Packaging | Through Hole,P=3.5mm | |
| Capacitance | 100nF | |
| Temperature Coefficient | X7R | |
| Tolerance | ±10% | |
| Voltage Rating | 250V | |
| Pin Spacing | 3.5mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price(Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
| 10+ | $ 0.0467$ 0.0421 | $ 0.42 |
| 100+ | $ 0.0375$ 0.0338 | $ 3.38 |
| 300+ | $ 0.033$ 0.0297 | $ 8.91 |
| 1,000+ | $ 0.0272$ 0.0245 | $ 24.50 |
| 5,000+ | $ 0.0245$ 0.0221 | $ 110.50 |
| 10,000+ | $ 0.0231$ 0.0208 | $ 208.00 |
Standard Packaging1000/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532249000 |
| USHTS | 8532240020 |
| TARIC | 8532240000 |
| CAHTS | 8532240090 |
| BRHTS | 85322490 |
| INHTS | 85322400 |
| MXHTS | 8532.24.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532249000 |
| USHTS | 8532240020 |
| TARIC | 8532240000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532240090 |
| BRHTS | 85322490 |
| INHTS | 85322400 |
| MXHTS | 8532.24.99 |



