ZE AL0510-102K LSBD
| Manufacturer | ZEAsian Brands |
| MPN | AL0510-102K LSBD |
| LCSC Part # | C2681897 |
| Packaging | Through Hole |
| Customer # | |
| Key Attributes | FIXED IND 1000uH 100mA 6Ω Through Hole |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Inductors, Coils, Chokes/Fixed Inductors | |
| Manufacturer | ZE | |
| Packaging | Through Hole | |
| Current Rating | 100mA | |
| Inductance | 1mH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Frequency - Self Resonant | - | |
| Current - Saturation(Isat) | - | |
| DC Resistance(DCR) | 6Ω | |
| Ratings | - | |
| Type | Color Band Inductor | |
| Q @ Frequency | 35@0.796MHz |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 2500 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 24,135
24,135 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.0389$ 0.0331 | $ 0.17 |
| 50+ | $ 0.0305$ 0.0260 | $ 1.30 |
| 150+ | $ 0.0263$ 0.0224 | $ 3.36 |
| 500+ | $ 0.0231$ 0.0197 | $ 9.85 |
| 2,500+ | $ 0.0206$ 0.0176 | $ 44.00 |
| 5,000+ | $ 0.0193$ 0.0165 | $ 82.50 |
Standard Packaging2500/Full Box | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |



