Huaneng TMB12A12
| Manufacturer | HuanengAsian Brands |
| MPN | TMB12A12 |
| LCSC Part # | C96079 |
| Packaging | Through Hole,D=12mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | BUZZER MAGNETIC 8V~16V 12mm TH |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Audio Products/Alarms, Buzzers, and Sirens | |
| Manufacturer | Huaneng | |
| Packaging | Through Hole,D=12mm | |
| Operating Temperature | -20℃~+85℃ | |
| Diameter(φD) | 12mm | |
| Driver Circuitry | Active Buzzer (Built-in Driving Circuit) | |
| Resonant Frequency | 2.4kHz | |
| Voltage Rating | 12V | |
| Technology | Electromagnetic | |
| Current Consumption | 30mA |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 100 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 40,870
40,870 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.2143 | $ 1.07 |
| 50+ | $ 0.1662 | $ 8.31 |
| 200+ | $ 0.134 | $ 26.80 |
| 500+ | $ 0.1131 | $ 56.55 |
| 2,500+ | $ 0.1073 | $ 268.25 |
| 5,000+ | $ 0.1038 | $ 519.00 |
Standard Packaging100/Full Tray | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8531801001 |
| USHTS | 8531801500 |
| TARIC | 8531804010 |
| CAHTS | 8531800010 |
| BRHTS | 85318000 |
| INHTS | 85318000 |
| MXHTS | 8531.80.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8531801001 |
| USHTS | 8531801500 |
| TARIC | 8531804010 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8531800010 |
| BRHTS | 85318000 |
| INHTS | 85318000 |
| MXHTS | 8531.80.01 |



