Huaneng MLT-5020
| Manufacturer | HuanengAsian Brands |
| MPN | MLT-5020 |
| LCSC Part # | C94598 |
| Packaging | SMD,5x5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | BUZZER MAGNETIC 5x5mm SMD |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Audio Products/Alarms, Buzzers, and Sirens | |
| Manufacturer | Huaneng | |
| Packaging | SMD,5x5mm | |
| Operating Temperature | -20℃~+70℃ | |
| Driver Circuitry | Passive (Externally Driven) | |
| Resonant Frequency | 4kHz | |
| Voltage Rating | 3V | |
| Technology | Electromagnetic | |
| Current Consumption | 100mA |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 2500 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 165,700
165,700 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 0.4246 | $ 0.42 |
| 10+ | $ 0.3285 | $ 3.29 |
| 30+ | $ 0.282 | $ 8.46 |
| 100+ | $ 0.2403 | $ 24.03 |
| 500+ | $ 0.1923 | $ 96.15 |
| 1,000+ | $ 0.1859 | $ 185.90 |
Standard Packaging2500/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8531801001 |
| USHTS | 8531801500 |
| TARIC | 8531804010 |
| CAHTS | 8531800010 |
| BRHTS | 85318000 |
| INHTS | 85318000 |
| MXHTS | 8531.80.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8531801001 |
| USHTS | 8531801500 |
| TARIC | 8531804010 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8531800010 |
| BRHTS | 85318000 |
| INHTS | 85318000 |
| MXHTS | 8531.80.01 |



