YUEXIN YX-WY1255
| Manufacturer | YUEXINAsian Brands |
| MPN | YX-WY1255 |
| LCSC Part # | C781880 |
| Packaging | Through Hole,D=12mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | BUZZER MAGNETIC 1V~30V 12mm TH |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Audio Products/Alarms, Buzzers, and Sirens | |
| Manufacturer | YUEXIN | |
| Packaging | Through Hole,D=12mm | |
| Operating Temperature | -20℃~+60℃ | |
| Driver Circuitry | Passive (Externally Driven) | |
| Diameter(φD) | 12mm | |
| Resonant Frequency | 4kHz | |
| Technology | Electromagnetic | |
| Current Consumption | 3mA |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 5
5 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.272 | $ 1.36 |
| 50+ | $ 0.2136 | $ 10.68 |
| 150+ | $ 0.1885 | $ 28.28 |
| 500+ | $ 0.1573 | $ 78.65 |
| 2,500+ | $ 0.1434 | $ 358.50 |
| 5,000+ | $ 0.1351 | $ 675.50 |
Standard Packaging500/Full Box | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8531801001 |
| USHTS | 8531801500 |
| TARIC | 8531804010 |
| CAHTS | 8531800010 |
| BRHTS | 85318000 |
| INHTS | 85318000 |
| MXHTS | 8531.80.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8531801001 |
| USHTS | 8531801500 |
| TARIC | 8531804010 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8531800010 |
| BRHTS | 85318000 |
| INHTS | 85318000 |
| MXHTS | 8531.80.01 |



