Chau Light ZIRM-5042B-42-Z2
| Manufacturer | Chau LightAsian Brands |
| MPN | ZIRM-5042B-42-Z2 |
| LCSC Part # | C575386 |
| Packaging | SMD-3P,5x4.2mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 220uA 2.7V~5.5V SMD-3P,5x4.2mm Photo Detectors - Remote Receiver RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Sensors, Transducers/Optical Sensors/Photo Detectors - Remote Receiver | |
| Manufacturer | Chau Light | |
| Packaging | SMD-3P,5x4.2mm | |
| Frequency - Center | 32.7kHz;37.9kHz;36.7kHz;40kHz | |
| Transmission Distance | - | |
| Viewing Angle | - | |
| Current - Supply | 220uA | |
| Operating Temperature | -25℃~+85℃ | |
| Pd - Power Dissipation | 30mW | |
| Voltage - Supply | 2.7V~5.5V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 1,865
1,865 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.2287 | $ 1.14 |
| 50+ | $ 0.1762 | $ 8.81 |
| 150+ | $ 0.1537 | $ 23.06 |
| 500+ | $ 0.1256 | $ 62.80 |
| 2,000+ | $ 0.1235 | $ 247.00 |
| 4,000+ | $ 0.116 | $ 464.00 |
Standard Packaging2000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8541490000 |
| USHTS | 8541491010 |
| TARIC | 8541490000 |
| CAHTS | 8541490090 |
| BRHTS | 85414900 |
| INHTS | 85414900 |
| MXHTS | 8541.40.02 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8541490000 |
| USHTS | 8541491010 |
| TARIC | 8541490000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8541490090 |
| BRHTS | 85414900 |
| INHTS | 85414900 |
| MXHTS | 8541.40.02 |



