RUILON NTC 5D-7
| Manufacturer |
RUILON
Asian Brands |
| MPN | NTC 5D-7 |
| LCSC Part # | C5385 |
| Packaging | Through Hole,P=5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | THERMISTOR NTC 5Ω TH |
| Description | NTC Thermistor 5Ω Through Hole,P=5mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Sensors, Transducers/Temperature Sensors/NTC Thermistors | |
| Manufacturer | RUILON | |
| Packaging | Through Hole,P=5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8533400000 |
| USHTS | 8533404000 |
| TARIC | 8533401000 |
| CAHTS | 8533400000 |
| BRHTS | 85334013 |
| INHTS | 85334090 |
| MXHTS | 8533.40.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
73,815
73,815
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.0988 $ 0.0939 | $ 0.47 |
50+ | $ 0.0781 $ 0.0742 | $ 3.71 |
150+ | $ 0.0678 $ 0.0645 | $ 9.68 |
1,000+ | $ 0.0572 $ 0.0544 | $ 54.40 |
2,000+ | $ 0.051 $ 0.0485 | $ 97.00 |
5,000+ | $ 0.0479 $ 0.0456 | $ 228.00 |
Standard Packaging 1000/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$