INGHAi GPD2310YB-12V3500
| Manufacturer | INGHAiAsian Brands |
| MPN | GPD2310YB-12V3500 |
| LCSC Part # | C530426 |
| Packaging | Through Hole,D23xL10mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | General-purpose piezoelectric active buzzer with a voltage range of 3 - 24V |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Audio Products/Alarms, Buzzers, and Sirens | |
| Manufacturer | INGHAi | |
| Packaging | Through Hole,D23xL10mm | |
| Operating Temperature | -20℃~+70℃ | |
| Diameter(φD) | 23mm | |
| Driver Circuitry | Active Buzzer (Built-in Driving Circuit) | |
| Resonant Frequency | 3.5kHz | |
| Technology | Piezoelectric | |
| Voltage Rating | 12V | |
| Current Consumption | 15mA |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 50 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Introduction
AI Translation
φ23 x H10 mm 3500Hz 3 - 24V ≥85dB PPO P=15mm
Out of Stock
Notify Me
Add to BOM List
| Qty | Unit Price(Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 0.9279 | $ 0.93 |
| 10+ | $ 0.7514 | $ 7.51 |
| 30+ | $ 0.6639 | $ 19.92 |
| 100+ | $ 0.5764 | $ 57.64 |
| 500+ | $ 0.5251 | $ 262.55 |
| 1,000+ | $ 0.4979 | $ 497.90 |
Standard Packaging50/Full Box | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8531801001 |
| USHTS | 8531801500 |
| TARIC | 8531804010 |
| CAHTS | 8531800010 |
| BRHTS | 85318000 |
| INHTS | 85318000 |
| MXHTS | 8531.80.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8531801001 |
| USHTS | 8531801500 |
| TARIC | 8531804010 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8531800010 |
| BRHTS | 85318000 |
| INHTS | 85318000 |
| MXHTS | 8531.80.01 |



