TyoHM FSQ2W5RJBB1
| Manufacturer |
TyoHM
Asian Brands |
| MPN | FSQ2W5RJBB1 |
| LCSC Part # | C5249514 |
| Packaging | Through Hole,D7xL18mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | RES 5Ω ±5% 2W |
| Description | 5Ω 2W Wirewound Resistor ±300ppm/℃ ±5% Through Hole,D7xL18mm Through Hole Resistors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Resistors/Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | TyoHM | |
| Packaging | Through Hole,D7xL18mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8533211000 |
| USHTS | 8533210020 |
| TARIC | 8533210000 |
| CAHTS | 8533210000 |
| BRHTS | 85332110 |
| INHTS | 85332111 |
| MXHTS | 8533.21.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 400 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
725
725
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.2401 | $ 1.20 |
50+ | $ 0.1898 | $ 9.49 |
150+ | $ 0.1683 | $ 25.25 |
400+ | $ 0.1414 | $ 56.56 |
2,400+ | $ 0.1294 | $ 310.56 |
4,800+ | $ 0.1222 | $ 586.56 |
Standard Packaging 400/Full
Box | ||
Better price for more quantity?
$