TyoHM RSS1W0R56JT/B
| Manufacturer |
TyoHM
Asian Brands |
| MPN | RSS1W0R56JT/B |
| LCSC Part # | C5200458 |
| Packaging | Through Hole,D3.5xL9mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | RES 560mΩ ±5% 1W Through Hole,D3.5xL9mm |
| Description | 560mΩ 1W Metal Oxide Film Resistor ±300ppm/℃ ±5% Through Hole,D3.5xL9mm Through Hole Resistors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Resistors/Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | TyoHM | |
| Packaging | Through Hole,D3.5xL9mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8533211000 |
| USHTS | 8533210020 |
| TARIC | 8533210000 |
| CAHTS | 8533210000 |
| BRHTS | 85332110 |
| INHTS | 85332111 |
| MXHTS | 8533.21.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 20 |
| Multiple | 20 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
180
180
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
20+ | $ 0.0389 | $ 0.78 |
200+ | $ 0.0312 | $ 6.24 |
1,000+ | $ 0.0263 | $ 26.30 |
2,000+ | $ 0.0234 | $ 46.80 |
10,000+ | $ 0.0211 | $ 211.00 |
20,000+ | $ 0.02 | $ 400.00 |
Standard Packaging 1000/Full
Box | ||
Better price for more quantity?
$