FUET FS-3013
| Manufacturer | FUETAsian Brands |
| MPN | FS-3013 |
| LCSC Part # | C482323 |
| Packaging | Through Hole,D=30mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 10% 8Ω Electromagnetic 700Hz 90dB 1W Through Hole,D=30mm Speakers RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Audio Products/Speakers | |
| Manufacturer | FUET | |
| Packaging | Through Hole,D=30mm | |
| Diameter(φD) | 30mm | |
| Total Harmonic Distortion(THD) | 10% | |
| Impedance | 8Ω | |
| Technology | Electromagnetic | |
| Resonant Frequency | 700Hz | |
| Sound Pressure Level(SPL) | 90dB | |
| Rated Power | 1W |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 96 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 363
363 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 1.2846 | $ 1.28 |
| 10+ | $ 1.0621 | $ 10.62 |
| 30+ | $ 0.9403 | $ 28.21 |
| 100+ | $ 0.8023 | $ 80.23 |
| 500+ | $ 0.7406 | $ 370.30 |
| 1,000+ | $ 0.713 | $ 713.00 |
Standard Packaging96/Full Box | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8518290000 |
| USHTS | 8518298000 |
| TARIC | 8518290010 |
| CAHTS | 8518290000 |
| BRHTS | 85182990 |
| INHTS | 85182910 |
| MXHTS | 8518.29.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8518290000 |
| USHTS | 8518298000 |
| TARIC | 8518290010 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8518290000 |
| BRHTS | 85182990 |
| INHTS | 85182910 |
| MXHTS | 8518.29.01 |



