S&S SFN-1407PA7.6
| Manufacturer | S&SAsian Brands |
| MPN | SFN-1407PA7.6 |
| LCSC Part # | C360603 |
| Packaging | Through Hole,D=14mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | BUZZER PIEZO 14mm TH |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Audio Products/Alarms, Buzzers, and Sirens | |
| Manufacturer | S&S | |
| Packaging | Through Hole,D=14mm | |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ | |
| Diameter(φD) | 14mm | |
| Driver Circuitry | Passive (Externally Driven) | |
| Resonant Frequency | 4kHz | |
| Voltage Rating | 5V | |
| Technology | Piezoelectric | |
| Current Consumption | 5mA |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 47,350
47,350 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.0727 | $ 0.36 |
| 50+ | $ 0.0564 | $ 2.82 |
| 150+ | $ 0.0516 | $ 7.74 |
| 1,000+ | $ 0.0455 | $ 45.50 |
| 2,000+ | $ 0.0406 | $ 81.20 |
| 5,000+ | $ 0.0382 | $ 191.00 |
Standard Packaging1000/Full Box | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8531801001 |
| USHTS | 8531801500 |
| TARIC | 8531804010 |
| CAHTS | 8531800010 |
| BRHTS | 85318000 |
| INHTS | 85318000 |
| MXHTS | 8531.80.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8531801001 |
| USHTS | 8531801500 |
| TARIC | 8531804010 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8531800010 |
| BRHTS | 85318000 |
| INHTS | 85318000 |
| MXHTS | 8531.80.01 |



