YULID Analog Non-contact Phase Sequence Meter UT261A AC: 40-690V 1pc
| Manufacturer | Uni-Trend TechAsian Brands |
| MPN | UT261A |
| LCSC Part # | C3014480 |
| Packaging | - |
| Customer # | |
| Key Attributes | YULID Analog Non-contact Phase Sequence Meter UT261A AC: 40-690V 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Measuring & Inspecting/Inspecting/Phase Sequence Indicator | |
| Manufacturer | Uni-Trend Tech | |
| Packaging | - | |
| Display Type | Analog Type | |
| Clampable Wire Size | - | |
| Frequency Range | 15-400Hz | |
| Function | Rotating Magnetic Field Direction Indication; Positive Phase Detection; Phase Loss Detection; Negative Phase Detection; Motor Direction Indication | |
| AC Voltage | 40-690V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price(Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 37.3259 | $ 37.33 |
Standard Packaging1/Full Box | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 9030899090 |
| USHTS | 9030890100 |
| TARIC | 9030890000 |
| CAHTS | 9030890090 |
| BRHTS | 90308990 |
| INHTS | 90308990 |
| MXHTS | 9030.89.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 9030899090 |
| USHTS | 9030890100 |
| TARIC | 9030890000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 9030890090 |
| BRHTS | 90308990 |
| INHTS | 90308990 |
| MXHTS | 9030.89.99 |


