FUET FUET-1440H
| Manufacturer | FUETAsian Brands |
| MPN | FUET-1440H |
| LCSC Part # | C2972848 |
| Packaging | SMD,14x14mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 4kHz 5V Piezoelectric SMD,14x14mm Alarms, Buzzers, and Sirens RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Audio Products/Alarms, Buzzers, and Sirens | |
| Manufacturer | FUET | |
| Packaging | SMD,14x14mm | |
| Operating Temperature | -30℃~+85℃ | |
| Resonant Frequency | 4kHz | |
| Voltage Rating | 5V | |
| Technology | Piezoelectric | |
| Current Consumption | 5mA |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 417
417 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 0.7106 | $ 0.71 |
| 10+ | $ 0.5734 | $ 5.73 |
| 30+ | $ 0.5055 | $ 15.17 |
| 100+ | $ 0.4376 | $ 43.76 |
| 500+ | $ 0.3546 | $ 177.30 |
| 1,000+ | $ 0.3335 | $ 333.50 |
Standard Packaging500/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8531801001 |
| USHTS | 8531801500 |
| TARIC | 8531804010 |
| CAHTS | 8531800010 |
| BRHTS | 85318000 |
| INHTS | 85318000 |
| MXHTS | 8531.80.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8531801001 |
| USHTS | 8531801500 |
| TARIC | 8531804010 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8531800010 |
| BRHTS | 85318000 |
| INHTS | 85318000 |
| MXHTS | 8531.80.01 |



