S&S SEA-1295Y-0520-42Ω-38P6.5
| Manufacturer |
S&S
Asian Brands |
| Mfr. Part # | SEA-1295Y-0520-42Ω-38P6.5 |
| LCSC Part # | C2687681 |
| Package | Through Hole,D=12mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | BUZZER MAGNETIC 5V 12mm TH |
| Description | Buzzers Passive (Externally Driven) Magnetic 5V 2kHz 90dB Through Hole,D=12mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Audio Products/Alarms, Buzzers, and Sirens | |
| Manufacturer | S&S | |
| Package | Through Hole,D=12mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8531801001 |
| USHTS | 8531801500 |
| TARIC | 8531804010 |
| CAHTS | 8531800010 |
| BRHTS | 85318000 |
| INHTS | 85318000 |
| MXHTS | 8531.80.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 100 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
11,750
11,750
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1445 $ 0.1373 | $ 0.69 |
50+ | $ 0.1174 $ 0.1116 | $ 5.58 |
200+ | $ 0.0956 $ 0.0909 | $ 18.18 |
500+ | $ 0.0854 $ 0.0812 | $ 40.60 |
2,500+ | $ 0.0773 $ 0.0735 | $ 183.75 |
5,000+ | $ 0.0732 $ 0.0696 | $ 348.00 |
Standard Packaging 100/Full
Tray | ||
Better price for more quantity?
$