INGHAi GSC2270YB-3V4000
| Manufacturer | INGHAiAsian Brands |
| MPN | GSC2270YB-3V4000 |
| LCSC Part # | C255340 |
| Packaging | SMD,22x22mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | BUZZER PIEZO 1V~30V |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Audio Products/Alarms, Buzzers, and Sirens | |
| Manufacturer | INGHAi | |
| Packaging | SMD,22x22mm | |
| Operating Temperature | -30℃~+85℃ | |
| Driver Circuitry | Passive (Externally Driven) | |
| Diameter(φD) | 22mm | |
| Resonant Frequency | 4kHz | |
| Voltage Rating | 3V | |
| Technology | Piezoelectric | |
| Current Consumption | 5mA |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 600 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Introduction
AI Translation
φ22 x 7.0 mm 4000Hz 3V ≥80dB Top-emitting PPS Material
In-Stock: 62
62 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 1.3581 | $ 1.36 |
| 10+ | $ 1.1297 | $ 11.30 |
| 30+ | $ 1.0043 | $ 30.13 |
| 100+ | $ 0.8631 | $ 86.31 |
Standard Packaging600/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8531801001 |
| USHTS | 8531801500 |
| TARIC | 8531804010 |
| CAHTS | 8531800010 |
| BRHTS | 85318000 |
| INHTS | 85318000 |
| MXHTS | 8531.80.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8531801001 |
| USHTS | 8531801500 |
| TARIC | 8531804010 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8531800010 |
| BRHTS | 85318000 |
| INHTS | 85318000 |
| MXHTS | 8531.80.01 |



