INGHAi GPC1911RAT-5V
| Manufacturer | INGHAiAsian Brands |
| MPN | GPC1911RAT-5V |
| LCSC Part # | C252958 |
| Packaging | Through Hole,D19xL11mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | BUZZER PIEZO 3V~20V |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Audio Products/Alarms, Buzzers, and Sirens | |
| Manufacturer | INGHAi | |
| Packaging | Through Hole,D19xL11mm | |
| Operating Temperature | -20℃~+70℃ | |
| Diameter(φD) | 19mm | |
| Driver Circuitry | Passive (Externally Driven) | |
| Resonant Frequency | 2.7kHz | |
| Voltage Rating | 5V | |
| Technology | Piezoelectric | |
| Current Consumption | 2mA |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 42 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Introduction
AI Translation
φ19 x 11 mm 2700Hz 5V ≥85dB ABS Housing P=20mm Side-emitting
In-Stock: 227
227 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 0.5673 | $ 0.57 |
| 10+ | $ 0.4602 | $ 4.60 |
| 30+ | $ 0.4059 | $ 12.18 |
| 100+ | $ 0.3531 | $ 35.31 |
| 500+ | $ 0.3214 | $ 160.70 |
| 1,000+ | $ 0.3048 | $ 304.80 |
Standard Packaging42/Full Tray | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8531801001 |
| USHTS | 8531801500 |
| TARIC | 8531804010 |
| CAHTS | 8531800010 |
| BRHTS | 85318000 |
| INHTS | 85318000 |
| MXHTS | 8531.80.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8531801001 |
| USHTS | 8531801500 |
| TARIC | 8531804010 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8531800010 |
| BRHTS | 85318000 |
| INHTS | 85318000 |
| MXHTS | 8531.80.01 |



