Huaneng HND-1407B
| Manufacturer | HuanengAsian Brands |
| MPN | HND-1407B |
| LCSC Part # | C115184 |
| Packaging | Through Hole,D=13.9mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | BUZZER PIEZO 3V~16V 13.9mm TH |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Audio Products/Alarms, Buzzers, and Sirens | |
| Manufacturer | Huaneng | |
| Packaging | Through Hole,D=13.9mm | |
| Operating Temperature | -30℃~+75℃ | |
| Diameter(φD) | 14.1mm | |
| Driver Circuitry | Active Buzzer (Built-in Driving Circuit) | |
| Resonant Frequency | 4.5kHz | |
| Voltage Rating | 12V | |
| Technology | Piezoelectric | |
| Current Consumption | 15mA |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 100 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 5,572
5,572 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 0.4452 | $ 0.45 |
| 10+ | $ 0.3594 | $ 3.59 |
| 30+ | $ 0.3238 | $ 9.71 |
| 100+ | $ 0.2137 | $ 21.37 |
| 500+ | $ 0.1927 | $ 96.35 |
| 1,000+ | $ 0.1814 | $ 181.40 |
Standard Packaging100/Full Tray | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8531801001 |
| USHTS | 8531801500 |
| TARIC | 8531804010 |
| CAHTS | 8531800010 |
| BRHTS | 85318000 |
| INHTS | 85318000 |
| MXHTS | 8531.80.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8531801001 |
| USHTS | 8531801500 |
| TARIC | 8531804010 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8531800010 |
| BRHTS | 85318000 |
| INHTS | 85318000 |
| MXHTS | 8531.80.01 |



