C&K KSC441G70SHLFS
| Manufacturer | |
| MPN | KSC441G70SHLFS |
| LCSC Part # | C221747 |
| Packaging | SMD-4P,6.2x6.2mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH TACTILE SPST 400gf SMD |
| Description | Tactile Switch SPST 400gf 5.2mm Gull Wing 6.2mm x 6.2mm Surface Mount |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Switches/Tactile Switches | |
| Manufacturer | C&K | |
| Packaging | SMD-4P,6.2x6.2mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
1,568
1,568
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 0.6307 | $ 0.63 |
10+ | $ 0.5029 | $ 5.03 |
30+ | $ 0.4382 | $ 13.15 |
100+ | $ 0.3752 | $ 37.52 |
500+ | $ 0.3364 | $ 168.20 |
1,000+ | $ 0.317 | $ 317.00 |
Standard Packaging 1000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$