EATON UP2-4R7-R
| Manufacturer | |
| MPN | UP2-4R7-R |
| LCSC Part # | C2639758 |
| Packaging | SMD,13.7x8.8mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | FIXED IND 4.7uH 17.3mΩ SMD,13.7x8.8mm |
| Description | 4.7uH ±20% 4.2A 17.3mΩ SMD,13.7x8.8mm Fixed Inductors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Inductors, Coils, Chokes/Fixed Inductors | |
| Manufacturer | EATON | |
| Packaging | SMD,13.7x8.8mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 600 |
| Sales Unit | Piece |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price (Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 1.415 | $ 1.42 |
200+ | $ 0.5478 | $ 109.56 |
600+ | $ 0.5293 | $ 317.58 |
1,200+ | $ 0.52 | $ 624.00 |
Standard Packaging 600/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$