SANDISK SDINBDG4-16G-XI1
| Manufacturer | |
| MPN | SDINBDG4-16G-XI1 |
| LCSC Part # | C2830398 |
| Packaging | BGA-153(11.5x13) |
| Customer # | |
| Key Attributes | 16GB MLC eMMC 5.1 BGA-153(11.5x13) Memory (ICs) RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Integrated Circuits (ICs)/Memory/Memory (ICs) | |
| Manufacturer | SANDISK | |
| Packaging | BGA-153(11.5x13) | |
| Memory Size | 16GB | |
| Operating temperature | -40℃~+85℃ | |
| Reading Speed in Sequence | 80MB/S | |
| Writing Speed in Sequence | 80MB/S | |
| Features | - | |
| configuration | MLC | |
| NAND Stand-By Current | - | |
| Controller Stand-By Current | - | |
| NAND Operating Voltage (VCCF) | 2.7V~3.6V | |
| Interface | eMMC 5.1 | |
| Controller Operating Voltage (VCCQ) | 1.7V~1.95V;2.7V~3.6V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 152 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 233
233 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 52.8004 | $ 52.80 |
| 30+ | $ 49.8132 | $ 1494.40 |
Standard Packaging152/Full Tray | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | 3A991B1A |
| CNHTS | 8542329000 |
| USHTS | 8542320071 |
| TARIC | 8542329000 |
| CAHTS | 8542330000 |
| BRHTS | 85423299 |
| INHTS | 85423200 |
| MXHTS | 8542.32.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | 3A991B1A |
| CNHTS | 8542329000 |
| USHTS | 8542320071 |
| TARIC | 8542329000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8542330000 |
| BRHTS | 85423299 |
| INHTS | 85423200 |
| MXHTS | 8542.32.99 |



