YONGYUTAI ZMM12V
| Manufacturer | YONGYUTAIAsian Brands |
| MPN | ZMM12V |
| LCSC Part # | C2891753 |
| Packaging | LL-34 |
| Customer # | |
| Key Attributes | DIODE ZENER 12V 500mW LL-34 |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Discrete Semiconductors/Diodes/Zener/Single Zener Diodes | |
| Manufacturer | YONGYUTAI | |
| Packaging | LL-34 | |
| Tolerance | - | |
| Pd - Power Dissipation | 500mW | |
| Operating Junction Temperature Range | - | |
| Reverse Leakage Current (Ir) | 100nA | |
| Impedance(Zzt) | 20Ω | |
| Diode Configuration | 1 Independent | |
| Zener Voltage(Range) | 11.4V~12.7V | |
| Zener Voltage(Nom) | 12V | |
| Impedance(Zzk) | 90Ω |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 100 |
| Multiple | 100 |
| Standard Packaging | 2500 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 94,700
94,700 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 100+ | $ 0.0084 | $ 0.84 |
| 1,000+ | $ 0.0068 | $ 6.80 |
| 2,500+ | $ 0.0054 | $ 13.50 |
| 10,000+ | $ 0.0048 | $ 48.00 |
| 50,000+ | $ 0.0044 | $ 220.00 |
| 100,000+ | $ 0.0041 | $ 410.00 |
Standard Packaging2500/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8541100000 |
| USHTS | 8541100040 |
| TARIC | 8541100000 |
| CAHTS | 8541100090 |
| BRHTS | 85411011 |
| INHTS | 85411000 |
| MXHTS | 8541.10.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8541100000 |
| USHTS | 8541100040 |
| TARIC | 8541100000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8541100090 |
| BRHTS | 85411011 |
| INHTS | 85411000 |
| MXHTS | 8541.10.01 |



