XCH 1SMA4777A
| Manufacturer | XCHAsian Brands |
| MPN | 1SMA4777A |
| LCSC Part # | C5455793 |
| Packaging | SMA |
| Customer # | |
| Key Attributes | DIODE ZENER 330V 1W SMA |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Discrete Semiconductors/Diodes/Zener/Single Zener Diodes | |
| Manufacturer | XCH | |
| Packaging | SMA | |
| Pd - Power Dissipation | 1W | |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ | |
| Reverse Leakage Current (Ir) | 1uA@1V | |
| Impedance(Zzt) | 2.5kΩ | |
| Diode Configuration | 1 Independent | |
| Zener Voltage(Range) | 313V~346V | |
| Zener Voltage(Nom) | 330V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 790
790 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 10+ | $ 0.0585 | $ 0.59 |
| 100+ | $ 0.0466 | $ 4.66 |
| 300+ | $ 0.0406 | $ 12.18 |
| 2,000+ | $ 0.0348 | $ 69.60 |
| 4,000+ | $ 0.0312 | $ 124.80 |
| 10,000+ | $ 0.0294 | $ 294.00 |
Standard Packaging2000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8541100000 |
| USHTS | 8541100040 |
| TARIC | 8541100000 |
| CAHTS | 8541100090 |
| BRHTS | 85411011 |
| INHTS | 85411000 |
| MXHTS | 8541.10.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8541100000 |
| USHTS | 8541100040 |
| TARIC | 8541100000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8541100090 |
| BRHTS | 85411011 |
| INHTS | 85411000 |
| MXHTS | 8541.10.01 |

