Hongzhi Elec 10D561K
| Manufacturer | Hongzhi ElecAsian Brands |
| MPN | 10D561K |
| LCSC Part # | C113236 |
| Packaging | Through Hole,P=7.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | VARISTOR 560V 920A P=7.5mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Circuit Protection/Varistors, MOVs | |
| Manufacturer | Hongzhi Elec | |
| Packaging | Through Hole,P=7.5mm | |
| Clamping Voltage | 460V | |
| Rated Wattage | 400mW | |
| Energy | 42.3J | |
| Capacitance | 180pF@1kHz | |
| Maximum DC Volts | 350V | |
| Maximum AC Volts | 350V | |
| Varistor Voltage | 560V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 27,075
27,075 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.0867 | $ 0.43 |
| 50+ | $ 0.0707 | $ 3.54 |
| 150+ | $ 0.0626 | $ 9.39 |
| 500+ | $ 0.0528 | $ 26.40 |
| 2,500+ | $ 0.048 | $ 120.00 |
| 5,000+ | $ 0.0456 | $ 228.00 |
Standard Packaging500/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8533400000 |
| USHTS | 8533404000 |
| TARIC | 8533401000 |
| CAHTS | 8533400000 |
| BRHTS | 85334013 |
| INHTS | 85334090 |
| MXHTS | 8533.40.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8533400000 |
| USHTS | 8533404000 |
| TARIC | 8533401000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8533400000 |
| BRHTS | 85334013 |
| INHTS | 85334090 |
| MXHTS | 8533.40.01 |



