EVERLIGHT ELQ3H4(TA)-G
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | ELQ3H4(TA)-G |
| LCSC Part # | C150957 |
| Package | SSOP-16-175mil-1.27mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 16PIN ULTRA SMALL SSOP AC INPUT PHOTOTRANSISTOR PHOTOCOUPLER |
| Description | Phototransistor Output 3.75kVrms 4 Channel SSOP-16-175mil-1.27mm |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Isolators/Optocouplers, Optoisolators/Transistor, Photovoltaic Output Optoisolators | |
| Manufacturer | EVERLIGHT | |
| Package | SSOP-16-175mil-1.27mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541490000 |
| USHTS | 8541491010 |
| TARIC | 8541490000 |
| CAHTS | 8541490090 |
| BRHTS | 85414900 |
| INHTS | 85414900 |
| MXHTS | 8541.40.02 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 2 |
| Multiple | 2 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
134,012
134,012
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
2+ | $ 0.3548 | $ 0.71 |
20+ | $ 0.2813 | $ 5.63 |
60+ | $ 0.2454 | $ 14.72 |
200+ | $ 0.2133 | $ 42.66 |
1,000+ | $ 0.1871 | $ 187.10 |
2,000+ | $ 0.1818 | $ 363.60 |
Standard Packaging 1000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$