YUEN FUNG SA1-0-103-C02-0000-RS
| Manufacturer | YUEN FUNGAsian Brands |
| MPN | SA1-0-103-C02-0000-RS |
| LCSC Part # | C22449122 |
| Packaging | Through Hole-3P,8.1x5.9mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SPDT Through Hole 40,000 cycles Through Hole-3P,8.1x5.9mm Toggle Switches RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Switches/Toggle Switches | |
| Manufacturer | YUEN FUNG | |
| Packaging | Through Hole-3P,8.1x5.9mm | |
| Actuator Type | Cylinder Lever | |
| Width | 5.9mm | |
| Voltage Rating (AC) | 125V;250V | |
| Operating Temperature | -30℃~+85℃ | |
| Circuit | SPDT | |
| Switch Height | 19.64mm | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Termination Style | PC Pin | |
| Life | 40,000 cycles | |
| Current Rating | 3A;1A | |
| Length | 8.13mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 237
237 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 0.8563 | $ 0.86 |
| 10+ | $ 0.6905 | $ 6.91 |
| 30+ | $ 0.6068 | $ 18.20 |
| 100+ | $ 0.5248 | $ 52.48 |
| 500+ | $ 0.4749 | $ 237.45 |
| 1,000+ | $ 0.4491 | $ 449.10 |
Standard Packaging500/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |



