STE N07F1B472MN0B0S0N0
| Manufacturer | STEAsian Brands |
| MPN | N07F1B472MN0B0S0N0 |
| LCSC Part # | C249154 |
| Packaging | Through Hole,P=5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP CER 4.7nF 1kV Y5V TH |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Ceramic Capacitors | |
| Manufacturer | STE | |
| Packaging | Through Hole,P=5mm | |
| Capacitance | 4.7nF | |
| Body Thickness | 2.5mm | |
| Temperature Coefficient | Y5V | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 1kV | |
| Pin Spacing | 5mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 20 |
| Multiple | 20 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 167,020
167,020 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 20+ | $ 0.0332 | $ 0.66 |
| 200+ | $ 0.0267 | $ 5.34 |
| 1,000+ | $ 0.0209 | $ 20.90 |
| 2,000+ | $ 0.0187 | $ 37.40 |
| 10,000+ | $ 0.0168 | $ 168.00 |
| 20,000+ | $ 0.0158 | $ 316.00 |
Standard Packaging1000/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532249000 |
| USHTS | 8532240020 |
| TARIC | 8532240000 |
| CAHTS | 8532240090 |
| BRHTS | 85322490 |
| INHTS | 85322400 |
| MXHTS | 8532.24.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532249000 |
| USHTS | 8532240020 |
| TARIC | 8532240000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532240090 |
| BRHTS | 85322490 |
| INHTS | 85322400 |
| MXHTS | 8532.24.99 |



