Dersonic CC1H102MC1EDB44B1100
| Manufacturer | DersonicAsian Brands |
| MPN | CC1H102MC1EDB44B1100 |
| LCSC Part # | C2761726 |
| Packaging | Through Hole,P=5.08mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP CER 1nF 50V Y5P TH |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Ceramic Capacitors | |
| Manufacturer | Dersonic | |
| Packaging | Through Hole,P=5.08mm | |
| Capacitance | 1nF | |
| Body Thickness | 2.6mm | |
| Temperature Coefficient | Y5P | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 50V | |
| Pin Spacing | 5.08mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 50 |
| Multiple | 50 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 6,550
6,550 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 50+ | $ 0.0168$ 0.0160 | $ 0.80 |
| 500+ | $ 0.0134$ 0.0128 | $ 6.40 |
| 2,000+ | $ 0.0107$ 0.0102 | $ 20.40 |
| 5,000+ | $ 0.0096$ 0.0092 | $ 46.00 |
| 25,000+ | $ 0.0086$ 0.0082 | $ 205.00 |
| 50,000+ | $ 0.008$ 0.0076 | $ 380.00 |
Standard Packaging1000/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532249000 |
| USHTS | 8532240020 |
| TARIC | 8532240000 |
| CAHTS | 8532240090 |
| BRHTS | 85322490 |
| INHTS | 85322400 |
| MXHTS | 8532.24.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532249000 |
| USHTS | 8532240020 |
| TARIC | 8532240000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532240090 |
| BRHTS | 85322490 |
| INHTS | 85322400 |
| MXHTS | 8532.24.99 |



