Phoenix Contact 1862068
| Manufacturer | |
| MPN | 1862068 |
| LCSC Part # | C5483329 |
| Packaging | Through Hole,P=3.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | TERM BLK 4POS 3.5mm TH |
| Description | 4 Position Wire to Board Terminal Block 3.5mm Through Hole |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Terminal Blocks/Wire to Board | |
| Manufacturer | Phoenix Contact | |
| Packaging | Through Hole,P=3.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 100 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
117
117
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 2.901 | $ 2.90 |
10+ | $ 2.4655 | $ 24.66 |
30+ | $ 2.1935 | $ 65.81 |
100+ | $ 1.9151 | $ 191.51 |
500+ | $ 1.7888 | $ 894.40 |
1,000+ | $ 1.7338 | $ 1733.80 |
Standard Packaging 100/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$