Honor Elec HV1V476M0605PZ
| Manufacturer |
Honor Elec
Asian Brands |
| Mfr. Part # | HV1V476M0605PZ |
| LCSC Part # | C5246552 |
| Package | SMD,D6.3xL5.8mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM POLY 47uF ±20% 35V SMD |
| Description | 47uF ±20% 35V SMD,D6.3xL5.8mm 2000hrs |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum - Polymer Capacitors | |
| Manufacturer | Honor Elec | |
| Package | SMD,D6.3xL5.8mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
13,135
13,135
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1441 $ 0.1369 | $ 0.68 |
50+ | $ 0.1158 $ 0.1101 | $ 5.51 |
150+ | $ 0.1017 $ 0.0967 | $ 14.51 |
1,000+ | $ 0.0839 $ 0.0798 | $ 79.80 |
2,000+ | $ 0.0755 $ 0.0718 | $ 143.60 |
5,000+ | $ 0.0712 $ 0.0677 | $ 338.50 |
Standard Packaging 1000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$