Korean Hroparts Elec K3-2380S-E1
| Manufacturer |
Korean Hroparts Elec
Asian Brands |
| MPN | K3-2380S-E1 |
| LCSC Part # | C145837 |
| Packaging | SMD,7.2x4mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH SLIDE DPDT SMD |
| Description | Slide Switch DPDT 300mA @ 4V Surface Mount Rectangular Columnar 7.15mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Switches/Slide Switches | |
| Manufacturer | Korean Hroparts Elec | |
| Packaging | SMD,7.2x4mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
1,170
1,170
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.2337 $ 0.2150 | $ 1.08 |
50+ | $ 0.1869 $ 0.1720 | $ 8.60 |
150+ | $ 0.1668 $ 0.1535 | $ 23.03 |
1,000+ | $ 0.1418 $ 0.1305 | $ 130.50 |
2,000+ | $ 0.1307 $ 0.1203 | $ 240.60 |
5,000+ | $ 0.124 $ 0.1141 | $ 570.50 |
Standard Packaging 1000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$