TRX TMY1102M
| Manufacturer | TRXAsian Brands |
| MPN | TMY1102M |
| LCSC Part # | C2685703 |
| Packaging | SMD,5.4x7.8mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP SAFETY 1nF ±20% 400V SMD |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Ceramic Capacitors | |
| Manufacturer | TRX | |
| Packaging | SMD,5.4x7.8mm | |
| Capacitance | 1nF | |
| Tolerance | ±20% | |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ | |
| Ratings | Y1 | |
| Voltage(AC) | 400V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 3000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 27,500
27,500 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 10+ | $ 0.0547 | $ 0.55 |
| 100+ | $ 0.0446 | $ 4.46 |
| 300+ | $ 0.0396 | $ 11.88 |
| 3,000+ | $ 0.0326 | $ 97.80 |
| 6,000+ | $ 0.0296 | $ 177.60 |
| 9,000+ | $ 0.0281 | $ 252.90 |
Standard Packaging3000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532909000 |
| USHTS | |
| TARIC | |
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532909000 |
| USHTS | |
| TARIC |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS | |



