STE Q09F1D222MN0B0S0N0
| Manufacturer | STEAsian Brands |
| MPN | Q09F1D222MN0B0S0N0 |
| LCSC Part # | C240866 |
| Packaging | Through Hole,P=10mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP SAFETY 2.2nF ±20% 400V TH |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Ceramic Capacitors | |
| Manufacturer | STE | |
| Packaging | Through Hole,P=10mm | |
| Capacitance | 2.2nF | |
| Tolerance | ±20% | |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ | |
| Ratings | Y1 | |
| safety certification | CQC;CUL;KTL | |
| Voltage(AC) | 400V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 710
710 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 10+ | $ 0.0499 | $ 0.50 |
| 100+ | $ 0.0411 | $ 4.11 |
| 500+ | $ 0.0323 | $ 16.15 |
| 1,000+ | $ 0.029 | $ 29.00 |
| 5,000+ | $ 0.0263 | $ 131.50 |
| 10,000+ | $ 0.025 | $ 250.00 |
Standard Packaging500/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532909000 |
| USHTS | |
| TARIC | |
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532909000 |
| USHTS | |
| TARIC |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS | |



