kinghelm KH-SAWF235A
| Manufacturer | kinghelmAsian Brands |
| MPN | KH-SAWF235A |
| LCSC Part # | C7501981 |
| Packaging | SMD-5P,1.1x0.9mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SAW FILTER |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Filters/SAW Filters | |
| Manufacturer | kinghelm | |
| Packaging | SMD-5P,1.1x0.9mm | |
| Operating Temperature | -30℃~+85℃ | |
| Frequency - Center | 2.35GHz | |
| Attenuation | 27dB;28dB;33dB;16dB;45dB;44dB;42dB;31dB | |
| Insertion Loss | 2.2dB | |
| impedance | 50Ω |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 10000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Applications
AI Translation
- Low-loss RF filter for mobile telephone TDSCDMA and TD-LTE Band 40 system.
- Unbalanced to unbalanced operation.
- Useable passband 100MHz. RoHS compatible.
In-Stock: 7,010
7,010 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.0856 | $ 0.43 |
| 50+ | $ 0.0751 | $ 3.76 |
| 150+ | $ 0.0699 | $ 10.49 |
| 500+ | $ 0.066 | $ 33.00 |
| 2,500+ | $ 0.0629 | $ 157.25 |
| 5,000+ | $ 0.0613 | $ 306.50 |
Standard Packaging10000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8548000001 |
| USHTS | 8548000000 |
| TARIC | 8548009099 |
| CAHTS | 8548000000 |
| BRHTS | 85480010 |
| INHTS | 85480000 |
| MXHTS | 8548.10.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8548000001 |
| USHTS | 8548000000 |
| TARIC | 8548009099 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8548000000 |
| BRHTS | 85480010 |
| INHTS | 85480000 |
| MXHTS | 8548.10.01 |



