Legion RT-S02-117-R1NBB
| Manufacturer | LegionAsian Brands |
| MPN | RT-S02-117-R1NBB |
| LCSC Part # | C22379823 |
| Packaging | Through Hole,23x23mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH ROCKER 8A 250V |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Switches/Rocker Switches | |
| Manufacturer | Legion | |
| Packaging | Through Hole,23x23mm | |
| Voltage Rating (AC) | 250V | |
| Current Rating | 8A |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 200 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price(Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 0.4518$ 0.4293 | $ 0.43 |
| 10+ | $ 0.355$ 0.3373 | $ 3.37 |
| 30+ | $ 0.3135$ 0.2979 | $ 8.94 |
| 200+ | $ 0.2613$ 0.2483 | $ 49.66 |
| 400+ | $ 0.2382$ 0.2263 | $ 90.52 |
| 1,000+ | $ 0.2244$ 0.2132 | $ 213.20 |
Standard Packaging200/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |

