JNJOPTO JNJ-S-2016PB-940005-PT3-BD-D1
| Manufacturer | JNJOPTOAsian Brands |
| MPN | JNJ-S-2016PB-940005-PT3-BD-D1 |
| LCSC Part # | C41355651 |
| Packaging | SMD-4P,2x1.6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 120V SMD-4P,2x1.6mm Reflective - Analog Output RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Sensors, Transducers/Optical Sensors/Reflective - Analog Output | |
| Manufacturer | JNJOPTO | |
| Packaging | SMD-4P,2x1.6mm | |
| Voltage - Forward(Vf) | 1.9V | |
| Wavelength | 940nm | |
| Vce Saturation(VCE(sat)) | 0.2V | |
| C-E Saturation Voltage | 120V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 4000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 1,410
1,410 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.1909 | $ 0.95 |
| 50+ | $ 0.1649 | $ 8.25 |
| 150+ | $ 0.1538 | $ 23.07 |
| 500+ | $ 0.1399 | $ 69.95 |
| 2,500+ | $ 0.1337 | $ 334.25 |
| 5,000+ | $ 0.13 | $ 650.00 |
Standard Packaging4000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8541490000 |
| USHTS | 8541491010 |
| TARIC | 8541490000 |
| CAHTS | 8541490090 |
| BRHTS | 85414900 |
| INHTS | 85414900 |
| MXHTS | 8541.40.02 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8541490000 |
| USHTS | 8541491010 |
| TARIC | 8541490000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8541490090 |
| BRHTS | 85414900 |
| INHTS | 85414900 |
| MXHTS | 8541.40.02 |



