HCTL HC-1.25-4Y
| Manufacturer |
HCTL
Asian Brands |
| MPN | HC-1.25-4Y |
| LCSC Part # | C2962291 |
| Packaging | P=1.25mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CONN HOUSING 4POS 1.25mm SINGLE ROW PicoBlade(MX 1.25) |
| Description | Connector Housing 4 Position 1.25mm Pitch Single Row PicoBlade(MX 1.25) Series PA66 -25℃~+85℃ |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Rectangular Connectors/Rectangular Connector Housings | |
| Manufacturer | HCTL | |
| Packaging | P=1.25mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 3926909090 |
| USHTS | 3926909950 |
| TARIC | 3926909790 |
| CAHTS | 3926909990 |
| BRHTS | 39269090 |
| INHTS | 39269099 |
| MXHTS | 3926.90.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 20 |
| Multiple | 20 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
4,960
4,960
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
20+ | $ 0.0247 | $ 0.49 |
200+ | $ 0.0194 | $ 3.88 |
600+ | $ 0.0165 | $ 9.90 |
2,000+ | $ 0.0145 | $ 29.00 |
10,000+ | $ 0.013 | $ 130.00 |
20,000+ | $ 0.0122 | $ 244.00 |
Standard Packaging 2000/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$