HenryTech H2TCP-2-33W+
| Manufacturer | HenryTechAsian Brands |
| MPN | H2TCP-2-33W+ |
| LCSC Part # | C20416904 |
| Packaging | SMD-6P,4.2x3.8mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 50-4000MHz 50Ω 2-Way RF Power Splitter/Combiner |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | RF and Wireless/RF Power Dividers/Splitters | |
| Manufacturer | HenryTech | |
| Packaging | SMD-6P,4.2x3.8mm | |
| Frequency Range | 50MHz~4GHz | |
| Phase Unbalance | 8dB | |
| Work score/number of work combinations | 2 way | |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ | |
| Amplitude Unbalance | 1dB | |
| Insertion Loss | 5.5dB |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Features
AI Translation
- 50Ω Characteristic Impedance
- Frequency: 50 to 4000MHz
- Power Input(as a splitter): 0.50W Max
- DC current: 30mA
- Operating temperature range: -40°C to +85°C
- Storage temperature range: -55°C to +100°C
Applications
AI Translation
- For CATV broadband applications
- For VHF/UHF receivers/transmitters and push-pull amplifiers
In-Stock: 54
54 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 4.2507 | $ 4.25 |
| 10+ | $ 3.657 | $ 36.57 |
| 30+ | $ 3.304 | $ 99.12 |
| 100+ | $ 2.7895 | $ 278.95 |
| 500+ | $ 2.6248 | $ 1312.40 |
| 1,000+ | $ 2.5504 | $ 2550.40 |
Standard Packaging2000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8517799000 |
| USHTS | 8517790000 |
| TARIC | 8517790000 |
| CAHTS | 8517790000 |
| BRHTS | 85177900 |
| INHTS | 85177990 |
| MXHTS | 8517.70.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8517799000 |
| USHTS | 8517790000 |
| TARIC | 8517790000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8517790000 |
| BRHTS | 85177900 |
| INHTS | 85177990 |
| MXHTS | 8517.70.99 |



