NXP SA636DK/01,112
| Manufacturer | |
| MPN | SA636DK/01,112 |
| LCSC Part # | C729171 |
| Packaging | SSOP-20-4.4mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 2.7V~5.5V 11dB 12dB SSOP-20-4.4mm RF Mixers RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | RF and Wireless/RF Mixers | |
| Manufacturer | NXP | |
| Packaging | SSOP-20-4.4mm | |
| Voltage - Supply | 2.7V~5.5V | |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ | |
| Gain/Loss | 11dB | |
| Noise Figure | 12dB |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 75 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Not available now
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8542339000 |
| USHTS | 8542330001 |
| TARIC | 8542339000 |
| CAHTS | 8542330000 |
| BRHTS | 85423390 |
| INHTS | 85423300 |
| MXHTS | 8542.33.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8542339000 |
| USHTS | 8542330001 |
| TARIC | 8542339000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8542330000 |
| BRHTS | 85423390 |
| INHTS | 85423300 |
| MXHTS | 8542.33.99 |
