kinghelm KH-SAWF244A
| Manufacturer | kinghelmAsian Brands |
| MPN | KH-SAWF244A |
| LCSC Part # | C7542075 |
| Packaging | SMD-5P,1.4x1.1mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SAW FILTER |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Filters/RF Filters | |
| Manufacturer | kinghelm | |
| Packaging | SMD-5P,1.4x1.1mm | |
| Relative Bandwidth | - | |
| Impedance | 50Ω | |
| Type of Filter | - | |
| Frequency - Center | 2.442GHz | |
| Cut-Off Frequency | - | |
| Attenuation | 1.2dB | |
| Operating Temperature | -30℃~+85℃ | |
| Insertion Loss | 1.8dB |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 10000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Introduction
AI Translation
- Low-loss RF filter for Bluetooth/WLAN and LTE Band 7/40 coexistence
- 50Ω input and output impedance
- Unbalanced-to-unbalanced operation
- Available passband 78MHz
- RoHS compliant
Applications
AI Translation
- Low-loss RF filter for Bluetooth/WLAN with LTE Band 7/40 coexistence
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price(Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.1283 | $ 0.64 |
| 50+ | $ 0.1001 | $ 5.01 |
| 150+ | $ 0.0861 | $ 12.92 |
| 500+ | $ 0.0755 | $ 37.75 |
| 2,500+ | $ 0.067 | $ 167.50 |
| 5,000+ | $ 0.0628 | $ 314.00 |
Standard Packaging10000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8548000001 |
| USHTS | 8548000000 |
| TARIC | 8548009099 |
| CAHTS | 8548000000 |
| BRHTS | 85480010 |
| INHTS | 85480000 |
| MXHTS | 8548.10.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8548000001 |
| USHTS | 8548000000 |
| TARIC | 8548009099 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8548000000 |
| BRHTS | 85480010 |
| INHTS | 85480000 |
| MXHTS | 8548.10.01 |



