VPSC VPT85BD-01A
| Manufacturer | VPSCAsian Brands |
| MPN | VPT85BD-01A |
| LCSC Part # | C2846911 |
| Packaging | SMD-6P,7.5x6.7mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 78uH 1:1:2.6 12V 5V SMD-6P,7.5x6.7mm Power Transformers RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Transformers/Power Transformers | |
| Manufacturer | VPSC | |
| Packaging | SMD-6P,7.5x6.7mm | |
| Secondary Winding | 1 | |
| Inductance | 78uH | |
| Primary Winding(s) | 2 | |
| Turns Ratio | 1:1:2.6 | |
| Isolation Voltage(Vrms) | 1.5kV | |
| Secondary Side Voltage | 12V | |
| Primary Side Voltage | 5V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1500 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 513
513 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 1.1914 | $ 1.19 |
| 10+ | $ 0.985 | $ 9.85 |
| 30+ | $ 0.8819 | $ 26.46 |
| 100+ | $ 0.7787 | $ 77.87 |
| 500+ | $ 0.6014 | $ 300.70 |
| 1,500+ | $ 0.5707 | $ 856.05 |
Standard Packaging1500/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8504321000 |
| USHTS | |
| TARIC | |
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8504321000 |
| USHTS | |
| TARIC |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS | |



