TDPOWER TAS25-5-W
| Manufacturer |
TDPOWER
Asian Brands |
| MPN | TAS25-5-W |
| LCSC Part # | C695923 |
| Packaging | Through Hole,70x48mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 25W AC-DC Power Module |
| Description | AC DC Converters 1 Output 5V 5A 85~265 VAC input |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/AC DC Converters | |
| Manufacturer | TDPOWER | |
| Packaging | Through Hole,70x48mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8504902000 |
| USHTS | 8504909690 |
| TARIC | 8504909000 |
| CAHTS | 8504909090 |
| BRHTS | 85049020 |
| INHTS | 85049090 |
| MXHTS | 8504.90.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 12 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
11
11
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 8.5377 | $ 8.54 |
10+ | $ 7.6549 | $ 76.55 |
24+ | $ 6.7583 | $ 162.20 |
96+ | $ 6.3345 | $ 608.11 |
Standard Packaging 12/Full
Box | ||
Better price for more quantity?
$