KANGNEX WJ15EDGKA-3.81-03P-14-00A
| Manufacturer |
KANGNEX
Asian Brands |
| MPN | WJ15EDGKA-3.81-03P-14-00A |
| LCSC Part # | C52253 |
| Packaging | P=3.81mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | TERM BLOCK PLUG 3POS 3.81mm |
| Description | 3 Position Male Plug 3.81mm Pitch |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Terminal Blocks/Headers, Plugs and Sockets | |
| Manufacturer | KANGNEX | |
| Packaging | P=3.81mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 300 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
1,752
1,752
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 0.3894 $ 0.3622 | $ 0.36 |
10+ | $ 0.3054 $ 0.2841 | $ 2.84 |
30+ | $ 0.2682 $ 0.2495 | $ 7.49 |
300+ | $ 0.223 $ 0.2074 | $ 62.22 |
600+ | $ 0.2036 $ 0.1894 | $ 113.64 |
900+ | $ 0.1907 $ 0.1774 | $ 159.66 |
Standard Packaging 300/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$