SAMYOUNG NFA 450V68 M 18*25
| Manufacturer | |
| MPN | NFA 450V68 M 18*25 |
| LCSC Part # | C350078 |
| Packaging | Through Hole,D18xL25mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 68uF ±20% 450V TH |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | SAMYOUNG | |
| Packaging | Through Hole,D18xL25mm | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 450V | |
| Lifetime | 10000hrs@105℃ | |
| Capacitance | 68uF | |
| Ripple Current | 435mA@120Hz | |
| Pin Spacing | 7.5mm | |
| Operating Temperature | -25℃~+105℃ | |
| Height - Seated (Max) | 25mm | |
| Diameter | 18mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 200 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 291
291 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 1.2045$ 1.1443 | $ 1.14 |
| 10+ | $ 1.027$ 0.9757 | $ 9.76 |
| 30+ | $ 0.9278$ 0.8815 | $ 26.45 |
| 200+ | $ 0.6671$ 0.6338 | $ 126.76 |
| 400+ | $ 0.6191$ 0.5882 | $ 235.28 |
| 1,000+ | $ 0.5967$ 0.5669 | $ 566.90 |
Standard Packaging200/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |



