SAMYOUNG NFA 450V4.7 M 10*12.5
| Manufacturer | |
| MPN | NFA 450V4.7 M 10*12.5 |
| LCSC Part # | C350074 |
| Packaging | Through Hole,D10xL12.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 4.7uF ±20% 450V TH |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | SAMYOUNG | |
| Packaging | Through Hole,D10xL12.5mm | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 450V | |
| Capacitance | 4.7uF | |
| Lifetime | 8000hrs@105℃ | |
| Ripple Current | 67mA@120Hz | |
| Pin Spacing | 5mm | |
| Operating Temperature | -25℃~+105℃ | |
| Height - Seated (Max) | 12.5mm | |
| Diameter | 10mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 9
9 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 0.1996 | $ 0.20 |
| 10+ | $ 0.1578 | $ 1.58 |
| 30+ | $ 0.1399 | $ 4.20 |
| 100+ | $ 0.1163 | $ 11.63 |
| 500+ | $ 0.1064 | $ 53.20 |
| 1,000+ | $ 0.1004 | $ 100.40 |
Standard Packaging2000/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |



